Monday, July 11, 2016

Perime me djathe kackavall..

loading...
Përbërësit

 1. 2 Partexhane (te prera ne feta te gjithe perbersat pervec bamjeve)
 2. 2 Patate
 3. 2 Kunguj te vegjel
 4. 2 Speca te kuqe
 5. 2 Speca te gjelbra
 6. 200g Bamje
 7. 2 Qep te kuqe
 8. 3 Karota
 9. 200g Djathe kackavall (Te grrire ne rente,mund te veni ke te doni dhe qe mos te shkrin shpejte)
 10. 3 Domate
 11. Vaj,krip,piper
Receta


 1. Lajme dhe presim ne feta te gjithe perbersat pastaj nje e nga nje i skuqim mire (pervec domates) kur te jene gati veni ne leter kuzhine qe te ikin pak vaji i tepert,marrim nje tepesi e lyejme me vaj dhe fillojme te shtrojme shtroni nje pjese me perime pastaj domate dhe djathin dhe keshtu me radhe ne fund duhet te jete djathi pjekim ne 180 grade per 30-40 minuta varet nga soba juaj (Kujdes nuk hedhim uje te gjella se i kemi skuqur mire dhe nuk do shume ore te piqet).

No comments :

Post a Comment