Thursday, February 9, 2017

Embelsire me krem qumeshti dhe nutella!

loading...
Përbërësit

  1. 1kg Krem qumeshti pana
  2. 2 Pako biskota te thjeshta (petit)
  3. 6 Pako topa cokollate (Maltizers)
  4. 250g Nutella
Receta

  1. Leme nje pako cokollate per siperfaqen dhe te tjerat i presim ne mes me nje thike presin ne copeza te vogla dhe biskotat dhe i trazojme bashke me cokollatat .
  2. Rrafim me nje mikser dore kremin e qumeshtit per disa minuta sa te behet krem i trash dhe e ndajme ne dy pjese te pjesa e pare hedhim nutelen e trazojme mire pastaj hedhim biskotat me cokollatat dhe trazojme mire,e shtrojme embelsiren nje nje tepesi e hapim mire pastaj hedhim kremin tjeter e hapim dhe ne funde hedhim cokollatat qe mbajtem ne fillim e veme ne frigorifer per 1 me 2 ore dhe pastaj embelsira eshte gati JU BEHTE MIRE.

No comments :

Post a Comment