Wednesday, February 8, 2017

Patate ne furre!!!

loading...
Përbërësit
6 Patate
1 Luge te vogel rigon
2 Thelpi hurdher
1 Luge te vogel piper te kuq (Te embel)
3 Luge gjelle gjalp
6 Luge gjelle vaj ulliri 
krip
piper te zi 
Lengun e nje limoni 
1/2 Filxhane caji buke te thekur (Te grrir) 
Receta

Pergatisim patatet i presim i hedhim ne nje tepesi hedhim te gjithe perbersat pervec legut te limonit dhe buken e thekur e pjekim ne 200 grade per 45 minuta pastaj  hedhim lengun e limonit i trazojme mire dhe ne siperfaqe hedhim buken e thekur qe e kemi grrir ne rente dhe e pjekim gjellen perseri per 10-15 minuta.😘

No comments :

Post a Comment