Monday, May 29, 2017

Recel me Qershi!

loading...
Përbërësit

  1. 1kg Qershi te lara dhe te  pastruara nga mberthamat 
  2. 700g Sheqer
  3. 2 Luge gjelle leng limoni 
Receta


  1. Hedhim ne nje tas qershite me sheqerin i trazojme mire dhe i leme ne frigorifer gjithe naten diten tjeter i hedhim ne nje tenxhere dhe i ziejme per 30-40 minuta do ta trazoni gjithmon dhe do hiqni shkumen por kujdes se mos digjeni,5 minuta para se ta hiqni recelin hidhni lengun e limonit.

No comments :

Post a Comment