Monday, May 29, 2017

Recel pjeshke

loading...
Përbërësit

  1. 1 kg Pjeshk te pastruara nga mberthamat dhe lekura
  2. 900g Sheqer
  3. Lengun e nje portokalleje
  4. 1 Luge gjelle leng limoni
Receta


  1. Hedhim pak e nga pak ne blender (multi)pjeshket dhe i presim aq sa te doni pastaj i hedhim ne nje tenxhere hedhim dhe sheqerin,lengun e portokalles e leme te ziejne per 20 minuta duke trazuar vazhdimisht 5 minuta para se ta heqim hedhim lengun e limonit e leme recelin te ftohet dhe e hedhim ne vazo pasatj e veme te friforifer.

No comments :

Post a Comment