Monday, May 29, 2017

Gliko pjeshke

loading...
Përbërësit

  1. 1/2 kg Pjeshk
  2. 1 1/2kg Sheqer
  3. 3 Filxhane caji uje
  4. 1 Vanilie
  5. 1/2 Filxhane caji leng limoni
Receta
\


  1. Heqim lekuren e pjeshkeve i presim ne mes heqim dhe mberthamen i veme ne nje tas hedhim lengun e limonit dhe i leme ne frigorifer per 1 ore.
  2. Ne nje tenxhere hedhim ujin dhe sheqerin e heme te ziej per 10 minuta  pastaj hedhim pjeshket dhe limonin qe kemi ne tas hedhim dhe vanilien pastaj i leme te ziejne per 20  minuta pastaj i leme te ftohen kur te jene gati i hedhim ne vazo.

No comments :

Post a Comment