Monday, May 29, 2017

Karidhopita (Kek me Arra)

loading...
Përbërësit

  1. 300g Miell
  2. 160g Vaj ulliri
  3. 160g Leng portokalleje te fresket
  4. 170g Pluhur sheqeri
  5. 1/2 Luge te vogel beikin-pauder
  6. 1/2 Luge te vogel kanelle
  7. 200g Arra te grrira ne blender
Receta


  1. Ne nje tas hedhim vajin,pluhurin e sheqerit,dhe lengun e portokalles i rrafim me mikser per 3 minuta pastaj hedhim te gjithe perbersat e tjere i trazojme mire.
  2. Lyejme me vaj nje tepesi dhe hedhim brumin brenda dhe pjekim ne 180 grade per 40-45 minuta.

No comments :

Post a Comment