Wednesday, May 17, 2017

Kek me kanelle me pak perbersa!

loading...
Përbërësit

  1. 60g Gjalp
  2. 150g Sheqer
  3. 1 Veze
  4. 80ml Qumesht
  5. 150g Miell qe fryhet vet (Farina)
  6. 1 Luge te vogel kanelle
  7. 1 Vanilie 
Receta


  1. Rrafim me mikser gjalpin dhe sheqerin pastaj hedhim vezen ,vanilien,kanellen,qumeshtin dhe avash-avash miellin.
  2. Lyejme me gjalp nje tepesi te vogel hedhim brumin dhe pjekim ne 170grade per 30-40 minuta varet nga furra juaj.

No comments :

Post a Comment