Thursday, July 27, 2017

Qofte!!!

loading...
Përbërësit

 1. 500g Mishe te grrir (Vici)
 2. 200g Mishe te grrire (Qengji)
 3. 1 Qep
 4. 2-3 Thelpi hudher
 5. 1 Domate 
 6. dhiosem
 7. 1 veze
 8. Krip,piper te zi,pak rigon,vaj ulliri,pak uthull
 9. buke 
 10. Miell per tiganin 
 11. Vaj luledielli per tiganin
Receta


 1. Hedhim ne blender qepen,hudhrat,dhe domaten i rrafim sa te shkrine pastaj i hedhim ne nje tas te madhe hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere dhe fillojme dhe gjeshim per 5 minuta pastaj i bejme topa te vegjel i lyejme me miell edhe i skuqim (Nese doni munde ti piqni ne furre).

No comments :

Post a Comment