Thursday, July 27, 2017

Mosaiko (Kormos)

loading...
Përbërësit

  1. 2 Pako biskota (te prera ne copeza te vogla)
  2. 8 Luge gjelle kakao
  3. 1 Qumeshte panda (Zaharuho)
  4. 250g gjalpe (Nese gjeni Lurpak eshte shume i mire)
  5. 2 Luge gjelle konjak (metaksa)
Receta


  1. Shkrime gjalpin dhe e hedhim ne nje tas te madhe pastaj hedhim kakaon,qumeshtin,konjakun dhe trazojme mire ne fund hedhim biskotat qe i kemi coptuar trazojme mire me nje luge.
  2. Marrim leter vaji e hedhim brenda embelsiren i japim nje forme dhe e veme frigorifer ne grirje per 3-4 ore (Nese doni e beni ne dy pjese).

No comments :

Post a Comment