Monday, July 31, 2017

Pule me hilopites !!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Pule 
  2. 1 Qep te kuqe
  3. 2 Karota
  4. 500g Salce domate (Ose domate te fresket)
  5. Krip,piper te zi,vaj ulliri
  6. 500g Hilopites (Qollopita)
  7. Pak sheqer
Receta


  1. Pastrojme dhe coptojme pulen. ne nje tenxhere hedhim qepen e skuqim pastaj hedhim pulen e skuqim mire hedhim dhe te te gjithe perbersat e tjere pervec hilopitave hedhim uje dhe e ziejme pulen 20 me 25 minuta(po eshte pule e fresket do nje ore).
  2. Ne nje tepesi hedhim hilopitat dhe kur te jete gati pula e hedhim ne tepesi bashk me ujin. uji duhet te jete sa te mbulojme hilopitat dhe pjekim ne 200 grade per 30 minuta varet nga furra sa te mos kete fare uje gjellen e sherbejme me djathe kackavalle te grrir.

No comments :

Post a Comment