Monday, July 31, 2017

Omeleta me speca dhe kerpudha!!!

loading...
Përbërësit

  1. 4 Veze 
  2. 2 Qep te kuqe 
  3. 4 Speca (te kuqe,te gjelmber,te verdhe,portokalli)
  4. 4 Feta beikon
  5. 200 g Kerpudha
  6. 100g Djathe kackavalle (guda)
  7. Krip,piper te zi,rigon,vaj ulliri 
Receta


  1. Ne nje tigan skuqim qepen,specat pastaj hedhim kerpudhat hedhim dhe pak uje te ziejne,kur te pine ujin hedhim beikon e leme te behet pak pastaj hedhim vezet i trazojme mire dhe ne fund hedhim djathin,krip,piperin,dhe rigonin i trazojme vazhdimisht dhe omeleta eshte gati.Ju behte mire!!!

No comments :

Post a Comment