Monday, July 31, 2017

Sufle me speca dhe djathe!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1kg Makarona (penes)
  2. 750g Djathe kackavalle te dryshem 
  3. 300 Krem qumeshti 
  4. 8 Feta proshut ose beikon
  5. 2 Speca nje te kuqe nje te gjelber 
  6. piper te zi
Receta
   1. ziejme makaronat i kullojme dhe i hedhim ne nje tepesi pastaj hedhim te gjitha perbersat te prera ne copeza i hedhim te makaronat hedhim dhe kremin,piperin dhe pak djathe ne siperfaqe te marrin nje gjyre te mire i trazojme mire dhe i pjekim ne 200 grade per 25-30 minuta varet nga furra .

No comments :

Post a Comment