Tuesday, October 31, 2017

Biftek ne furre!!!

loading...
Përbërësit

 1. 500g Mishe vici te grrir 
 2. 1 Qep te kuqe te grrir ne rente
 3. 3 Thelpi hudhra te grrira ne rente
 4. 1 Domate te grrir
 5. Majdanoz
 6. Dhiosem
 7. Krip
 8. Piper
 9. Pak uthull
 10. Vaj ulliri
 11. Friganja sa te marrin brumi mos te jete shume te forta(Eshte buke e thate e grrir)
 12. 2 Luge gjelle kos
 13. Pak rigon 
 14. 1 Veze 
Receta


 1. hedhim te gjithe perberasat ne nje tas te madhe i gjeshim mire dhe e leme ne frigorifer per 30 minuta brumin ose sa te doni sa me shume aq me mire edhe diten tjeter mund ti gatuani, i mbejme ne topa i veme ne leter vaji dhe i pjekim ne 200 grade per 30-40 minuta varet nga furra.

No comments :

Post a Comment