Thursday, November 2, 2017

Mish qengji me oriz ne furre!!!

loading...
Përbërësit

  1. 2 kg Mish qengji
  2. 1 Filxhane caji oriz
  3. 3 Filxhane caji leng nga mishi
  4. 1 Qep te kuqe
  5. krip,piper,karafil,vaj ulliri 
Receta


  1. Skuqim qepen bashk me mishin hedhim kripen,karafilin,piper dhe uje dhe ziejme mishin kur te jete gati masim ujin e hedhim ne tepesi hedhim dhe orizin dhe ne siperfaqe veme mishin pjekim ne 200 grade per 40-60 minuta varet nga soba.

No comments :

Post a Comment