Tuesday, October 31, 2017

Makarona me salce!!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Makarona 
  2. 2 Qep te kuqe
  3. 3-4 Thelpi hudhra 
  4. 3 Speca te kuqe
  5. 300g Kerpudha
  6. Krip,piper,vaj ulliri
  7. dhiosem 
  8. 500g Salce domate (Pumaro)
Receta


  1. Ziejme makaronat ne uje dhe krip i kullojme.
  2. Ne nje tenxhere hedhim qepen pastaj te gjithe perbersat nje e nga nje ne fund salcen dhe pastaj uje e leme te ziejne dhe kur te jete gati e leme pak me uje salcen dhe hedhim makaronat brenda i leme 3 minuta te ziejne duke i trazuar gjithmon.

No comments :

Post a Comment