Monday, November 20, 2017

Mish vici me kritharaq dhe shafran i indise!!!

loading...
Përbërësit

 1. 1 kg Mish vici te prera ne copa 
 2. 500g Makarona kritharaq 
 3. 1 Qep
 4. 1/2 Gote leng domate 
 5. Vaj ulliri
 6. 1 Luge te vogel shafran i indise
 7. 1 Luge te vogel dhiosem
 8. 1 Luge te vogel rigon
 9. 1 Luge te vogel majdano 
 10. krip.piper 
Receta
 1. Skuqim qepen me vajin pastaj hedhim mishin domaten dhe te gjithe perbersat e tjere pervec makaronave ziejme mishin nje ore ose sa te behet varet nga mishi.
 2. lyejme nje tepesi me gjalpe hedhim kritharaqin pastaj ujin dhe mishin dhe pjekim ne 200 grade per 30 minuta.

No comments :

Post a Comment