Monday, November 20, 2017

Biftek me pak perbersa!!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Kima 
  2. 5 Luge gjelle vaj ulliri
  3. 8 Luge gjelle frigania (buke e grrir)
  4. 1 Veze 
  5. 1 Qep te grrire ne rente
  6. 3 Luge gjelle qumeshte
  7. Krip,piper,dhiosem,majdanoz,rigon
  8. 2 Luge gjelle leng limoni 
Receta

  1. Hedhim ne nje tas mishin dhe te gjithe perbersat i gjeshim mire dhe i leme ne frigorifer per 30 minuta pastaj i bejme topa dhe i pjekim ne 200 grade per 20-30 minuta.

No comments :

Post a Comment