Monday, November 20, 2017

Krepa me nutella luleshtrydhe dhe biskota!!!

loading...
Përbërësit

  1. 3 Veze 
  2. 1 Filxhane caji qumeshte
  3. 2 Filxhane caji miell
  4. 1 Filxhane caji uje
  5. 3 Luge te vogla vaj ulliri 
  6. pak krip 
  7. Nutella,luleshtrydhe biskota 
Receta

  1. Rrafim vezet pastaj hedhim qumeshtin,ujin,krip,vaj,dhe miellin trazojme mire dhe e leme 30 minuta brumin ne frigorifer.
  2. Fillojme te bejme krepat ne tigan ne zjarr te ngadalte kur te jene gati veme nutelle,luleshtrydhe dhe biskotat qe i kemi bere pluhur nese doni i beni me banane ose me cfare te doni ju.


No comments :

Post a Comment