Monday, November 20, 2017

Kek me banane dhe cokollate!!!

loading...
Përbërësit

  1. 3 Banane 
  2. 2 Veze
  3. 1 Pako me pika cokollate
  4. 1 Filxhane caji qumeshte
  5. 1 Filxhane caji sheqer
  6. 1/2 Filxhane caji vaj luledielli 
  7. 2 Filxhane caji miell qe fryhet vet 
Receta

  1. Rrafim sheqerin me vajin per 5 minuta pastaj hedhim vezet vazhdojme rrafim pastaj hedhim qumeshtin,pikat e cokollates,miellin dhe ne nje tas hedhim bananet i shtipim me nje pirun pastaj i hedhim te brumi trazojme mire,lyejme nje tepesi me vaj ose gjalpe hedhim brumin dhe pjekim ne 150grade per 50-60 minuta varet nga furra.

No comments :

Post a Comment