Monday, January 22, 2018

Byrek me mishe qengji !!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Pako pet 
  2. 1 kg Mish qengji 
  3. 1 Qep te kuqe 
  4. 1 Filxhane caji oriz 
  5. krip,piper te zi ,karafil,vaj ulliri 
Receta

  1. Skuqim qepen me mishim hedhim krip,piper dhe e ziejme mishim sa te behet i bute pastaj kullojme ujin e hedhim ne tenxhere hedhim dhe orizin dhe e ziejme sa mos te kete fare uje hedhim dhe pak karafil.Coptojme mishim dhe e hedhim te orizi me kujdes mos hedhim donje kocke e trazojme mire,lyejme nje tepesi me vaj shtrojme petet si i shtoni gjithmon une marre pet qe jane te trasha per byrek dhe shtroj dy posht dhe dy larta thedhim brumin e hapim mire e mbulojme me pet hedhim prape vaj dhe pjekim ne 200 grade per 40 minuta varet nga furra.

No comments :

Post a Comment