Monday, January 22, 2018

Buke per hamburger !!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Miell
  2. 8 g Fare buke
  3. 1 Veze 
  4. 1 Luge te vogel krip
  5. 1 Luge te vogel sheqer
  6. 50 g Gjalp te shkrir
  7. 40ml Qumesht pak te nxehte
  8. 200ml Uje pak te nxehte 
  9. 1 Veze,pak qumesht dhe susam per siperfaqen 
Receta

  1. Hedhim ne nje tas te madhe qumeshtin,ujin,sheqerin dhe faren e bukes e trazojme mire dhe e mbulojme me nje peshqir guzhine per 15 minuta pasi te kalojne 15 minuta hedhim vezen,gjalpin,dhe avash avash miellin ne fund kripen (kripen e hedhim ne fund sepse djeg faren e bukes dhe nuk fryhet brumi) gjeshim mire per disa minuta e leme brumin 30 minuta te fryhet. Dajme brumin ne topa i veme ne tepesi i leme prape 30 minuta te clodhen dhe te fryhen pasi te kalojne ora ne nje pjate rrahif vezen me pak qumesht dhe i leyjme ne siperfaqe hedhim dhe susam dhe pjekim ne 200 grade per 20-25 minuta varet nga furra mbase do dhe me shume.

No comments :

Post a Comment