Sunday, October 14, 2018

Biskota me gjalp dhe me pika cokollate!!!

loading...
Përbërësit

  1. 250g Gjalp (Lurpak)
  2. 80g Pluhur sheqeri
  3. 375g Miell 
  4. 1 Veze
  5. 2 Vanilje
  6. 50g Pika cokollate
  7. 1 1/2 Luge te vogel beikin pauder
Receta

  1. Rrafim me mikser ne nje tas gjalpin me sheqerin per 2-3  minuta pastaj hedhim vezen,vanilje,miell,beikin pauder dhe pikat e cokollates  nuk i trazojme shume veme brumin ne frigorifer per 30 minuta kur te jete gati bejme format qe duam dhe pjekim ne leter vaji ne 180 grade sa te marrin gjyre rreth 25 minuta varet dhe nga furra.

No comments :

Post a Comment