Monday, October 15, 2018

Makarona me kima me pak perberes!!!

loading...
Përbërësit

  1. 250g Makarona (numur 6)
  2. 500g Kima (vici)
  3. 250g Salce domate
  4. krip,piper,vaj ulliri
Receta 

  1. Skuqim kiman me vaj pastaj hedhim salcen kripen piperin dhe uje dhe e leme te ziejne e leme me pak leng ne fund.
  2. Ziejme makaronat hedhim krip dhe pak vaj i kullojme dhe i hedhim te kimaja i ziejme bashk me mishin duke i trazuar sa te mos kene fare leng dhe gjella eshte gati.

No comments :

Post a Comment