Monday, October 15, 2018

Muffins me qumesht panda!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Kuti me qumesht te kondesuar panda
  2. 3 Veze
  3. 1 Filxhane te madhe miell
  4. 1 Luge te vogel beikin pauder
  5. 1 Vanilje
  6. 3 Luge gjelle gjalp te shkrire 
  7. 1 Banane (te copetuar me nje pirun)
Receta

  1. Rrafim vezet me qumeshtin pastaj hedhim te gjithe perbersat ne fund miellin lyejme format qe jane per maffin me gjalpe hedhim brumin jo plot ne gjysem dhe pjekim ne 180 grade per 20 minuta varet dhe nga furra mbase do pak me shume .

No comments :

Post a Comment