Monday, October 15, 2018

Biftek te shishem me pak perberes!!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Kima (vici)
  2. Krip
  3. Piper te zi
  4. Vaj ulliri
  5. Pak uthull
  6. Pak rigon
  7. Buke te lagur me uje (pastaj e shtridhim mire me dore)
Receta

  1. Ne nje tas hedhim te gjithe perbersat i gjeshim mire i bejme topa dhe ne nje tepesi veme leter vaji dhe pjekim ne 200 grade per 20-30 minuta varet nga furra nese doni beni me patate.

No comments :

Post a Comment