Monday, October 15, 2018

Mish vici me makarona me pak perberes!!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Mishe vici te prere ne copeza te vogla
  2. 250g Makarona (numur 6)
  3. 250g Salce domate
  4. krip,piper,vaj ulliri
Receta

  1. Skuqim mishin hedhim salcen,kripen,piperin hedhim dhe uje dhe e ziejme ne tenxhere presioni per nje ore kur te jete gati e hapim e leme me uje dhe atje hedhim makaronat i ziejme duke i trazojme vazhdimisht dhe gjella eshte gati ju befte mire!

No comments :

Post a Comment