Sunday, October 14, 2018

Byrek me djathe pa pet (zimaropita)

loading...
Përbërësit

  1. 250g Qumesht
  2. 100g Kos te kulluar
  3. 3 Veze
  4. 100g Vaj ulliri
  5. 250g Miell qe fryhet vet (farina)
  6. 300g Djathe te bardhe ne copeza te vogla  (nese doni mund te hidhni edhe me shume)
Receta


  1. Ne nje tas te madhe hedhim te gjithe perbersat i trazojme mire lyejme nje tepesi me vaj ose gjalpe hedhim brumin dhe pjekim ne 180g per 30-40 minuta varet nga tepesia sa e madhe eshte dhe nga somba.

No comments :

Post a Comment