Wednesday, October 10, 2018

Tortilla me spinaq!!!

loading...
Përbërësit

  1. 4 Tortilla te medhaja
  2. 500g Spinaq
  3. 150g Djathe
  4. 1 Veze
  5. Vaj ulliri
  6. Piper
  7. Pak djathe kackavall te grire per siperfaqen
Receta

  1. Skuqim spinaqin me vaj dhe e leme te ziejne pak e heqim nga soba hedhim piperin,djathin,dhe vezen i hedhim te tortillat i mbeshtjellim i lyejme me vaj hedhim dhe djathe kackavalle ne siperfaqe dhe pjekin ne 180 grade sa te skuqen.

No comments :

Post a Comment