Thursday, October 31, 2019

Kek me recel !!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Filxhane te madh miell qe fryhet vet
  2. 1 Filxhane te madh sheqer
  3. 1 Luge gjelle beikin pauder 
  4. 3 Veze
  5. 125g Gjalp
  6. 1 vanilje
  7. Recel cfare shije te deshironi 
  8. 1 Cokollate te zeze dhe pak krem qumeshti per siperfaqen
Receta


  1. Rrafim sheqerin me gjalpin pastaj hedhim vezet vazhdojme per 3 minuta pastaj hedhim vaniljen,beikin pauder dhe miellin lyejme nje tepesi me gjalp hedhim brumin dhe pjekim ne 180 grade per 20 minuta varet nga soba.
  2. Kur te ftohet keku e presim ne mes dhe i veme recel e mbyllim dhe i hedhim ne siperfaqe cokollaten qe e kemi shkrire mbashk me kremin e qumeshtit receta eshte e shoqen sime SOFIA VASILIU <3 

No comments :

Post a Comment