Sunday, March 22, 2020

Hallve me arre kokosi!!!

loading...
Përbërësit

  1. 4 Gota uji uje 
  2. 2 Filxhane te madhe sheqer
  3. 1 Filxhane te madhe miell ermik (simigdhali)
  4. 2 vanilie
  5. 1 + 1/2 Filxhane te madhe arre kokosi mbajme pak per siperfaqen
  6. 2 Luge gjelle gjalp lope
  7. Pak kanelle per siperfaqen nese doni
Receta

  1. Hedhim ujin ne tenxhere hedhim dhe te gjithe perbersat e tjer nje nga nje sa te valojne e trazojme vazhdimisht e hedhim dhe e hapim ne nje tepesi hedhim arren e kokosit qe mbajtem dhe kanellen ne siperfaqe e leme hallven te ftohet pastaj e veme per pak ne frigorifer kur te ftohet eshte gati.

No comments :

Post a Comment