Sunday, March 22, 2020

Byrek me qumesht dhe djathe pa pet !!!

loading...
Përbërësit

  1. 2 Vez
  2. 100ml Vaj ulliri
  3. 200ml Qumesht
  4. 220g Miell qe fryhet vet (farina)
  5. 150g  Djathe te mbardhe +50g per siperfaqen
  6. Pak piper te zi
Receta

  1. Ne nje tas te madhe hedhim te gjithe perbersat i trazojme mire 
  2. lyejme me vaj nje tepesi e leme te nxehet te furra pastaj hedhim mbrumin hedhim dhe djathin ne gjithe siperfaqen dhe pjekim ne 170grade per 1 ore varet nga furra 

No comments :

Post a Comment