Sunday, March 22, 2020

Omelet ne furre !!!

loading...
Përbërësit

 1. 500g Patate
 2. 7 Veze
 3. 500ml Qumesht
 4. 4-5 Luge gjelle miell
 5. 2 Luge gjelle gjalp
 6. 100g djathe te mbardhe 
 7. 100g Djathe kackavall ne copeza te vogla
 8. 200g Sallam 
 9. krip,piper te zi
 10. 200g Kerpudha
 11. 1 Domate ne feta per siperfaqen
 12. 1 Spec te kuqe te prere ne copeza te vogla
Receta

 1. Presim patatet te rrumbullakta marrim nje tepesi e lyejme me vaj shtrojme patatet u hedhim pak krip dhe vaj i pjekim 
 2. Ne nje tas hedhim te gjithe perbersat i trazojme dhe kur te jene gati patatet e hedhim ne siperfaqe te patateve dhe pjekim ne 170 grade per 40 minuta varet nga furra.

No comments :

Post a Comment