Wednesday, October 23, 2019

Pite me kos

loading...
Përbërësit

  1. 3 Veze
  2. 250g Qumesht
  3. 100g Gjalp
  4. 1 Filxhane te madhe miell qe fryhet vet
  5. 100g Kos te kulluar
  6. 200g Djath te bardhe ne copeza te vogla
Receta

  1. Ne nje tas te madhe hedhim te gjithe perbersat i trazojme me nje luge lyejme nje tepesi me gjalpe hedhim brumin dhe pjekim ne 180 grade per 1 ore varet nga soba.

No comments :

Post a Comment