Wednesday, October 23, 2019

Kek me vanilie!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Kuti qumesht panda ne kuti
  2. 4 Veze
  3. 50g Gjalp
  4. 1/2 Luge te vogel beikin pauder
  5. 2 Vanilie
  6. 120g Miell 
Receta

  1. Rrahim vezet me qumeshtin pada pastaj hedhim gjalpin qe e kemi shkrir hedhim miellin,vanilien,peikin pauder.
  2. Lyejme nje tepesi me gjalp hedhim brumin dhe pjekim ne 180 grade per 30-40 minuta varet nga soba.

No comments :

Post a Comment