Thursday, November 15, 2018

Qiqera ne tenxhere!!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Qiqera
  2. 1 Qep te kuqe 
  3. 250ml Salce domate 
  4. 4 Karota
  5. Vaj,krip,piper te zi
  6. 3-4 Dege selino
  7. Dhiosem
  8. 1 Knor vici
Receta 

  1. Veme ne uje qiqerat 1 dite me pare para se ti gatuajme hedhim sod buke dhe i leme 30 minuta te soda pastaj i lajme mire.
  2. Ne nje tenxhere presioni skuqim qepen hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere edhe qiqerat hedhim dhe uje dhe ziejme ne tenxheren e presionit per nje ore. Nese doni mund te hidhni dhe sallam  

No comments :

Post a Comment