Wednesday, October 15, 2014

Bërxolla derri me birrë, kërpudha dhe speca!!!

loading...
Përbërësit 
 1. 4 Berxolla qafe 
 2. 2 Qepe te prera ne feta 
 3. 3 Speca gjyra-gjyra
 4. 300g Kerpudha te prera ne feta
 5. 330ml Birre
 6. 1/2 Filxhan vaj 
 7. Krip,piper te kuq,piper te zi 
 8. 1 Knor perimesh
  Receta 
 1. Ne nje tigan me kapak hedhim vajin skuqim berxollat pak pastaj i veme ne nje pjate.
 2. Ne te njejtin tigan skuqim qepen,specat dhe me pas kerpudhat veme prap berxollat hedhim kripen piperin e zi dhe te kuq dhe i shuajme me birren.
 3. Nxehim 1/2 filxhan uje dhe shkrim knorin e hedhim brenda ne tigan dhe i ziejme per 15-20 minuta kur te jete gati mund ta shoqeroni me patate te skuqura ose oriz. 

No comments :

Post a Comment