Wednesday, October 15, 2014

Pule me patate limon dhe djathe!!!

loading...
Përbërësit 
 1. 1 Pule
 2. 100g Djathe te bardhe (te prere ne copeza te vogla)
 3. 1kg Patate (i prisni si te doni)
 4. 2 Thelpi hurdher 
 5. 3 Limona (lengun)
 6. 1 Luge te vogel uthull
 7. Vaj ulliri 
 8. Rigon piper te zi dhe krip
  Receta 
 1. Dezim furren ne 180 grade dhe lajme mire pulen e vendosim ne tepesi 
 2. Qerojme patatet i presim i lajm i hedhim ne tepesi hedhim hurdheren, rigonin, piperin,kripen, vajin uthull, limonat,dhe uje.
 3. Mbulojme me leter alumini tepesin e pjekim ne 45 minuta pastaj heqim letren e aluminit hedhim djathin dhe e pjekim akoma per 20 minuta.

No comments :

Post a Comment