Thursday, October 16, 2014

kek me vanilje dhe nutella!!!

loading...
Përbërësit 
 1. 1 1/2 Filxhan miell farina (qe frihet vet)
 2. 4 Veze
 3. 2 Vanilje
 4. 1 1/4 Fixhan sheqer 
 5. 225g Gjalpe
 6. 1 Kuti nutella 
 7. Pak krip
   Receta 
 1. Ndezim furren ne 170 grande, marrim nje forme e lyejme me gjalp.
 2. Me mikser rrahim gjalpin me sheqerin per 7 minuta pastaj hedhim vezet rrahim gjithmon hedhim vaniljen kripen dhe avash-avash miellin.
 3. Hedhim gjysmen e brumin ne forme nga lart gjysem nutella pastaj gjysemen tjeter brume dhe gjysem nutella.
 4. Veme kekun ne furre e pjekim per 1 ore dhe 15 minuta.

No comments :

Post a Comment