Thursday, October 16, 2014

Buke tosti me nutelle

loading...
Përbërësit 
  1. 4 Feta buke tosti 
  2. 2 Veze
  3. 1/4 Filxhan caji krem qumeshti
  4. 1/8 Filxhan caji sheqer pluhur
  5. 4 Luge gjelle nutella
  6. Mjalt (per siperfaqen)
Receta 
  1. Ne nje tas rrahim vezet.kremin e qumeshtit,sheqerin pluhur 
  2. Marrim fetat e tostit i lyejme ne nutella dhe me te gjitha ato qe kemi ne tas dhe i skuqim nga te 2 anet kure te jene gati hedhim ne siperfaqe mjaltin.

No comments :

Post a Comment