Thursday, October 16, 2014

Si te mbejme pete!!!

loading...
Përbërësit
  1. 250g Vitam
  2. 4-5 Got-uji miell
  3. 5 Luge gjelle vaj 
  4. Uje (sa te duhet)
  5. Krip 
Receta 
  1. Perzjejme miellin me vajin hedhim kripen ujin avash-avash dhe i gjeshim mire dhe i leme per 30 minuta 
  2. Ndajme brumin ne 2 pjese e lyejme me vitamin dhe i veme pak ne frigorifer pastaj i hapim ne 2 pete.

No comments :

Post a Comment