Friday, October 17, 2014

Makarona me karkaleca deti !!!

loading...
Përbërësit  
 1. 500g Makarona 
 2. 20 karkaleca 
 3. 1/K Vaj ulliri
 4. 2 Thelpi hurdher
 5. 500g Pumaro (salce domate)
 6. 1 Pako krem djathi 
 7. Pak majdanoz dhe vasilikua
 8. 2 Speca 
 9.  Krip,piper te zi
Receta 
 1. Ne nje tenxhere hedhim vajin skuqim karkalecat pastaj hedhim specat,hurdheren,krip,piper,maldanoz vasilikua dhe pak uje te vjejne per 10 minuta kur te jete gati dhe mos te kete uje hedhim pumaron e leme 5 minuta pastaj e heqim.
 2. Zjejme makaronat hedhim pak vaj qe mos te gjiten me njera tjetren dhe krip kure te jene kati i kullojme dhe i hedhim brenda te karkalecat i leme 5 minuta te ziejne bashke me to dhe ne fund hedhim kremin e djathit e trazojme mire qe te shkrin dhe jane gati

No comments :

Post a Comment