Saturday, October 18, 2014

Byrek me djathe!!!

loading...
Përbërësit  
  1. 1 Pako pete
  2. 3 Veze
  3. 1 Krem djathi(philadelphia)
  4. 400g Djathe te bardhe 
 Receta 
  1. Lyejm nje tepesi me gjalpe.
  2. Ne nje tas rrahim vezet hedhim djathin qe e kemi coptuar me nje pirun hedhim dhe kremin e djathit.
  3. Shtrojme nje pete ne tepesi hedhim perbersat veme nga lart nje pete tjeter e lyejm me gjalpe dhe e pjekim ne 180 grande per 50-60 minuta.

No comments :

Post a Comment