Sunday, October 19, 2014

Byrek djathi pa pet !!!

loading...
Përbërësit 
  1. 300g Djathe te bardhe
  2. 200g Djathe kackavall (graviera)
  3. 3 Veze
  4. 200g Kos
  5. 200g Vitam
  6. 1/2 Luge embelsire sod
  7. 1 Filxhan caji miell
 Receta
  1. Copetojme djathin e kackavallit dhe me nje pirun djathin e bardhe
  2. Ne nje tas rrahim vezet hedhim djathin e bardhe,djathin kackavall,kosin,vitamin,miellin bashke me soden 
  3. Lyejme nje tepesi me gjalpe hedhim brumin brenda e pjekim ne 180 grande per 1 ore ose me pak sa te skuqet nga lart.

No comments :

Post a Comment