Sunday, October 19, 2014

Supe perimesh !!!

loading...
Përbërësit 
 1. 7 patate te vogla
 2. 6 domate te vogla
 3. 3 qep
 4. selino
 5. 3 karota
 6. 2-3 preshe te vegjel
 7. 3 kungull te vegjel
 8. legun e 2 limonave
 9. piper te zi,piper te kuq,krip
 10. 5-6 luge gjelle vaj ulliri
 Receta
 1. pastrojme te gjitha perimet presim patatet ne feta dhe kungujt,domatet ne copeza te vogla edhe karotat,qepen,preshet dhe selino.
 2. ne nje tenxhere hedhim uje llogaritni sa te mbuloni perimet e leme te valojne dhe hedhim te gjitha perimet hedhim dhe piperin e zi te kuqin,vajin dhe kripen i leme te ziejne per 30 minuta kur te jete gati nese doni mund ti hidhni perimet ne blender (multi) dhe ti beni si krem ne fund hedhim dhe limonat.

No comments :

Post a Comment