Sunday, October 19, 2014

Kek me portokalle dhe banane!!!

loading...
Përbërësit 
 1. 1 1/2 Filxhan caji lenge portokalli 
 2. 1 Filxhan sheqer
 3. 1/2 Filxhan vaj ulliri
 4. 2 Veze
 5. 500g Miell farina qe fryhet vet
 6. 1 Vanilie
 7. Lekuren e 1 portokalli te ngrire ne rente
 8. 1 Banane
 9. 400g Nutella
 10. 200g  Cokollate 
 11. 200g Krem qumeshti
 Receta
 1. Ne nje tas rrahim te gjitha perberesat pervec 4 te fundit dhe ndezim furren ne 180 grande.
 2. Lyejme nje forme me gjalpe dhe hedhim gjysmen e brumit ne mes hedhim bananen te prere ne feta dhe nutellen dhe nga lart brumin tjeter.
 3.  Pjekim kekun per 50 minuta kur te jete gati dhe te heqim nga furra shkrim cokollaten me kremin e qumeshtit dhe e hedhim ne siperfaqe.

No comments :

Post a Comment