Sunday, October 19, 2014

Pure me patate !!!

loading...
Përbërësit 
  1. 500g Patate
  2. 1/2 Filxhan caji qumeshte
  3. 2 Luge gjelle vitam 
  4. Krip
 Receta
  1. Lajm mire patatet dhe i zjejme per 40 minuta hedhim krip kur te jene gati i leme te ftohen dhe u heqim lekuren i hedhim ne blender (multi) i bejme krem.
  2. Hedhim prap ne tenxheren e nxehte puren hedhim dhe vitamin e trazojme te shkrine  
  3. Ne funde hedhim qymeshtin te nxehte i trazojme mire dhe eshte gati.

No comments :

Post a Comment