Monday, October 20, 2014

Byrek te vegjel me djathe !!!

loading...
Përbërësit per peten
  1. 500g Miell
  2. 1 1/4 Vitam
  3. 1 Filxhan caji kos
Përbërësit per mbushjen
  1. 250g Djathe
  2. 150g Gjize
  3. 1 Veze 
  4. Piper te zi
 Receta
  1. Ne nje tas hedhim miellin ne mes hedhim kosin, vitamin hedhim avash-avash uje pak te vaket sa te duhet dhe e gjeshim e hapim e mbejme pet dhe me nje got vere i presim te rrumbullakta.
  2. Ne nje tas rrahim vezen hedhim djathin,gjizen,piperin i trazojme mire dhe mbushim petet dhe i mbyllim me gjyshtrinjte.
  3. Lyejme nje tepesi me gjalpe dhe i pjekim ne 180 grande sa te marrin nje gjyre te bukur.

No comments :

Post a Comment