Monday, October 20, 2014

Tas-Qebap!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1kg Mish vici
  2. 2 Qep
  3. 3 Karota
  4. 5-6 Domate
  5. 1 Gote vere,vere te kuqe
  6. 1/2 Vaj ulliri
  7. Krip,piper te zi
 Receta
  1. Ne nje tenxhere hedhim vajin hedhim,qepen,karotat,mishin dhe i shuajme me vere hedhim domatet,kripen,piperin,hedhim ujin sa te duhet dhe e ziejme munde te shoqerojme me oriz ose pure me patate.No comments :

Post a Comment