Monday, October 20, 2014

Speca te kuqe me djathe !!!

loading...
Përbërësit
  1. 10 Speca te kuqe
  2. 300g Djathe
  3. 300g Gjize
  4. 6 Luge gjelle vaj ulliri
  5. Piper te zi
  6. Rigon
 Receta
  1. Veme specat ne nje tepesi me pak uje dhe gjysmen e vajit dhe i pjekim ne 200 grande sa te behen.
  2. Ne nje tas hedhim djathin,gjizen,piperin,rigonin dhe vajin qe ka mbetur i trazojme mire mbushim specat dhe i pjekim 15 minuta akoma (ne se kane heqim lekuren e specave para se ti mbushim) .

No comments :

Post a Comment